בס”ד
יודע את רווח והפסד של העסק? אתה לא מאלה שמשתדלים לעקוב אחרי הרואה חשבון שלך? האם כדאי שהרואה חשבון שלך יהיה זמין וקשוב אליך? אתה קצת לא מסודר עם הסיכומים ואתה חייב עזרה? אתה צריך סיוע לשפר את סכימת העסק? לא יודע עם הוא עושה את העבודה כמו שאתה רוצה? האם אתה מקבל הספק מלא בתמורה למען מה שאתה משלם? אתה רוצה ליטול הלוואה להשקעה של העסק או למען כל דבר אחר ולא מצוי מי שילווה אותך בתהליך? ידוע לך אם אתה בשביל הכי ראוי כנגד הרשויות? ביחס לרווחים של העסק האם רציו להיות עוסק פטור, מורשה או חברה ? אתה משלם הרבה מדי לאזורים שלא נחוץ? הגדלת את החברה והרואה חשבון שלך עדיין לא השתדרג? או להפך, הורדתה בהוצאות של החברה והינך עדיין במסלול הישן. אולי אתה יכול לחסוך בעמלות והוצאות מיותרות?הוצאה לא מתאימה עבור משרד רואה חשבון? או אתה לפעמים משלם דוח כנס בגלל הגשת דוח רואה חשבון מאוחר? אתה צריך שלרואה חשבון שלך יהיה כמה דקות בשבילכם. מה יותר עיקרי בעסק שלך אם לא החלק הרווחי?

רווח והפסד

רווח והפסדדבר מאד עיקרי בעסק זה הנהלת חשבונות מסודר יחד עם שקיפות מלאה. רואה חשבון מצליח, חייב להיות זמין לך כל הזמן. החברה שלכם תלויה בזה! רצוי להיות כל הזמן בעניינים במצב רווח והפסד של העסק. הרבה מאד פעמים שינוים מועטים ממקסמים בדרך מורגשת את רווחי העסק. קורה הרבה מאד פעמים שרואי חשבון נופלים לאפטיות וחוסר אכפתיות. ועסוקים רק עם אנשים שמטרטרים וחברות גדולות מקבלים את המענה המבוקש. ואלה שעובדים כל כך בלחץ בלי רגע לצור קשר עם רואה חשבון, נוכחים לדעת שלא זכרו אותם . הרואה חשבון צריך להיות בקשר אתך.
אתה לא חייב בכלל למצוא אותו. הוא חייב למצוא אותך. לכן הינך נותן לו תשלום. רואה חשבון טוב ואכפתי אמור להתנהל עם תקשורת קבוע עם העסק. יש פעמים שלא הוגשו כל החשבונות המוכיחים הוצאות העסק שלך. וכחלק מהשאננות, רואה חשבון בכלל לא בודק תאום בין הוצאות של העסק למסמכי זיכוי מס ערך מוסף אשר לא הוגשו כדי לקבל החזר מע”מ. וכך במהלך החודשים נאבד מאות ג’ובות.

איך בודקים רווח והפסד?

אפילו מי שמסודר, צריך רואה חשבון מדוייק ומומלץ. על אחד כמה וכמה כאלה שאינם מאורגנים בכלל ואלה שמוטרדים ושאין להם חופי! ברור שזה יותר עבודה לרואה חשבון אך רואה חשבון אחראי צריך לבדוק רווח והפסד אחרי כל תזוזה של העסק כדי לנצל את המקסימום פוטנציאל לרווחיות העסק. זה ההבדל בין רואה חשבון מוצלח לרואה חשבון רגיל. קשרים טובים ו”פרוטקציה” ברשויות מול עובדים ופקידים בכלל לא מזיק.. הרבה מאד פעמים זה יכול לזרז עניינים ולפתוח דברים שלא זזים. הביזנס צריך רואה חשבון מצויין, מסודר, ישר ושואף להצלחה קידום ורווחיות החברה. להתיעצות חינם וקבלת פרטים צלצלו למשרד רואה חשבון באזור חדרה של אברהם מיכאל ושות’..

רווח והפסד
5
Sending
User Review
4.75 (4 votes)